کالبدشکافی گوشی سامسونگ گلکسی نوت اج

برخلاف گلکسی نوت 4 که باز شدن آن به دقت و حوصله نیاز دارد، گلکسی نوت اج بسیار ساده و بدون هیچ دردسر خاصی باز می شود.

کالبدشکافی گوشی سامسونگ گلکسی نوت اج

به تازگی گوشی گلکسی نوت اج (Galaxy Not eEdge)، نسخه ویژه گلکسی نوت 4 به صورت رسمی وارد بازار شده است. این گوشی علاوه بر داشتن تمام ویژگی های گلکسی نوت 4، دارای لبه ای خمیده است که قابلیت های متنوعی به کاربر می دهد. پس از بررسی کامل گوشی سامسونگ گلکسی نوت 4 و کالبد شکافی و تست دوربین آن، حالا گلکسی نوت اج بدستمان رسیده و قبل از آنکه مقاله بررسی آن را منتشر کنیم، تصمیم گرفتیم تا در ابتدا عطش کالبدشکافی و آشنایی با قطعات درون این گوشی را برطرف نماییم!

کالبدشکافی گوشی سامسونگ گلکسی نوت اج

برخلاف گلکسی نوت 4 که باز شدن آن به دقت و حوصله نیاز دارد، گلکسی نوت اج بسیار ساده و بدون هیچ دردسر خاصی باز می شود. در این گوشی دیگر خبری از پیچیدگی های گلکسی نوت 4 برای دسترسی به اجزای درونی نیست و تنها با باز کردن پیچ های قاب پشت، به سادگی می توان به اجزای داخل دسترسی داشت. چیدمان اجزای داخلی نیز با آنچه در نوت 4 دیده بودیم متفاوت بوده و در کل باید گفت ساختار گلکسی نوت اج ساده و سرراست تر است. مدلی که بدست ما رسیده دارای 32 گیگابایت فضای ذخیره سازی بوده و از چیپ ست Snapdragon 805 استفاده می کند.

برد اصلی گوشی حالتی L مانند داشته و میزبان چیپ ست ها و سنسورهای مختلف است. در این سمت برد، سنسور ضربان قلب در کنار فلاش دوربین، اتصالات مربوط به دوربین ها و قلم و همچنین پایه مورد نظر برای نصب برد ثانویه (که سیمکارت و کارت حافظه microSD درون آن قرار می گیرد) وجود دارند.

کالبدشکافی گوشی سامسونگ گلکسی نوت اج (Samsung Galaxy Note Edge)در سمت دیگر، چیپ ست اصلی قرار گرفته است که در واقع با حافظه ذخیره سازی (که محصول خود سامسونگ است) و حافظه رم مجتمع شده است. کنترلر قلم S Pen نیز در این بخش قرار دارد. این کنترلر محصول کمپانی Wacom بوده و در مقایسه با نسل قبل گوشی های نوت، دارای دقت بسیار بالاتر و عملکرد دقیق تر و بهتری است. همچنین در این سمت کانکتور های مختلف برای اتصال بخش های مختلف گوشی از جمله جک 3.5 میلیمتری هدفون نیز در نظر گرفته شده است.

کالبدشکافی گوشی سامسونگ گلکسی نوت اج (Samsung Galaxy Note Edge)برد ثانویه دستگاه که میزبان سیمکارت microSIM (با قابلیت پشتیبانی از شبکه نسل چهارم) و کارت حافظه microSD (با حداکثر ظرفیت 128 گیگابایت) است. این برد روی دو فریم آلومینیومی قرار دارد که از طریق فرورفتگی هایی که در لبه های آن در نظر گرفته شده، روی پای های آلومینیومی برد اصلی محکم می شود.کالبدشکافی گوشی سامسونگ گلکسی نوت اج (Samsung Galaxy Note Edge)در زیر برد اصلی چهار قطعه نوار صورتی رنگ دیده می شود. این نوار ها در واقع نقش مشابه خمیر سیلیکون را ایفا کرده و برای انتقال بهتر گرما در نظر گرفته شده اند.

کالبدشکافی گوشی سامسونگ گلکسی نوت اج (Samsung Galaxy Note Edge)دوربین اصلی گوشی دقیقا مشابه به همان مدلی است که در گلکسی نوت 4 وجود دارد. این دوربین دارای سیستم لرزشگیر اپتیکال بوده و از دقت 16 مگاپیکسل (با امکان فیلمبرداری 4K) بهره می برد.

کالبدشکافی گوشی سامسونگ گلکسی نوت اج (Samsung Galaxy Note Edge)دوربین جلو نیز مشابه با گوشی گلکسی نوت 4 بوده و دارای دقت 3.7 مگاپیکسل است.

کالبدشکافی گوشی سامسونگ گلکسی نوت اج (Samsung Galaxy Note Edge)برخی اجزای گوشی همچون جک 3.5 میلیمتری هدفون یا باتری جانبی حفظ تنظیمات پایه (چیزی شبیه به باتری CMOS مادربردهای کامپیوتر) با اتصالات مشابه این تصویر به کانکتور های روی برد اصلی وصل می شوند.