"کایروس"؛ نخستین ساعت هوشمند مکانیکی جهان

به جای آن که نمایشگر شبیه ساعتی آنالوگ به نظر برسد و یا قابلیت های هوشمند در پس ظاهری آنالوگ و سنتی پنهان شوند، کایروس به نمایشگر OLED شفاف روی صفحه مدرج ساعت مجهز شده است.

ساعت هوشمند مکانیکی کایروس محصولی جالب توجه و جذاب برای ایجاد تعادل بین عملکرد هوشمند و حساسیت های ساعت های آنالوگ است. به جای آن که نمایشگر شبیه ساعتی آنالوگ به نظر برسد و یا قابلیت های هوشمند در پس ظاهری آنالوگ و سنتی پنهان شوند، کایروس به نمایشگر OLED شفاف روی صفحه مدرج ساعت مجهز شده است. بر همین اساس، بهترین های هر دو جهان آنالوگ و دیجیتال در اختیار کاربر قرار می گیرد.

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، کایروس از طریق بلوتوث با موبایل هوشمند کاربر ارتباط برقرار می کند و به حسگرهای لمس، شتاب سنج، تشخیص ژست و ژیروسکوپ مجهز شده است. این ساعت هوشمند امکان ردیابی تناسب اندام، دریافت اعلان ها و ... را به همراه اطلاع از زمان دقیق با نگاهی به یک ساعت مچی کلاسیک فراهم می کند.

فعالیت های هوشمند این ساعت توسط پردازنده آرم کورتکس ام4 پردازش می شوند و باتری 180 میلی آمپر ساعتی طول عمر 5 تا 7 روز را ارائه می کند. از آنجایی که نمایش زمان نیازمند نیروی این باتری نیست از طول عمر بهتری نسبت به ساعت های هوشمند دیگر برخوردار است. کایروس با سیستم عامل های اندروید، iOS و ویندوز فون سازگار است.

ابعاد قاب ساعت هوشمند کایروس برابر با 46 میلیمتر در 16.5 میلیمتر بوده و به بند قابل تعویض 22 میلیمتری مجهز شده است. شیشه این ساعت از جنس یاقوت است و تا عمق 30 متر در برابر آب مقاومت می کند. کایروس در دو مدل MSW 115 و SSW 158 عرضه می شود که در مدل نخست به موتور ساعت ژاپنی میوتا و در مدل دوم به موتور ساعت سوئیسی سوپرود مجهز شده است.