نگاهی گذارا به نمایشگاه سبیت 2015

در سبیت 2015 تقریبا هر چیزی که برای اینترنت اشیا نیاز دارید، ابزارهای تجزیه و تحلیل داده و پایگاه های داده بزرگ عرضه شده اند. در نمایشگاه امسال حدود 3 هزار و 300 غرفه دار حضور دارند که از آن جمله می توان به نام های بزرگی همچون آی‌بی‌ام، سامسونگ، علی

نگاهی گذارا به نمایشگاه سبیت 2015

سبیت (CeBIT) بزرگ‌ترین و بین المللی‌ترین نمایشگاه رایانه ای در جهان محسوب می شود. این نمایشگاه هر ساله در شهر هانوفر، آلمان برگزار می شود و به عنوان شاخصی برای فناوری های جدید در زمینه فناوری اطلاعات مد نظر قرار می گیرد. با توجه به فضای 450 هزار متر مربعی محل نمایشگاه و تعداد چند صد هزار نفری بازدیدکنندگان، نمایشگاه سبیت یکی از برترین نمایشگاه های رایانه ای در جهان است.

نگاهی گذارا به نمایشگاه سبیت 2015

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، ریشه های شکل گیری نمایشگاه سبیت به اوایل دهه 1970 باز می گردد که به عنوان بخش فناوری نمایشگاه هانوفر، یک نمایشگاه تجارت صنعتی، فعالیت خود را آغاز کرد. پس از آن، سبیت به رویدادی کسب و کار با کسب و کار (B2B) مبدل شد و فناوری های اداری جدید که بهره‌وری بیشتر از طریق اتوماسیون ارتقا یافته را ارائه می کردند، به معرض نمایش گذاشت.

با این وجود، رشد چشمگیر محبوبیت رایانه های شخصی به گسترش و شکوفایی هرچه بیشتر نمایشگاه سبیت منجر شد و در سال 1986 این نمایشگاه از رویداد اصلی نمایشگاه هانوفر جدا شده و هویتی مستقل پیدا کرد. در نخستین دوره نمایشگاه سبیت مستقل حدود 334 هزار نفر از آن بازدید کردند. در این دوران بود که سبیت فاصله گرفتن از ریشه های کسب و کار با کسب و کار خود را آغاز کرد.

با نگاهی به گذشته می توان نقش رشد فناوری های جدید در افزایش توجه و علاقه به نمایشگاه سبیت را مشاهده کرد. در اواخر دهه 1980 میلادی رایانه ها و وسایل ارتباطی مانند مودم ها به دستگاه هایی رایج مبدل شده بودند. بر همین اساس، تعامل افراد با فناوری هایی که در گذشته ای نه چندان دور تنها در ادارات وجود داشتند، رو به افزایش بود.

علاقه عمومی به نمایشگاه سبیت در سال 1995 به اوج خود رسید. در آن سال بیل گیتس 39 ساله، رئیس مایکروسافت، ویندوز 95 را با توضیح در این زمینه که "فضای مجازی" چگونه می تواند به حفاظت جهان در برابر قاچاقچیان کمک کند، معرفی کرد. حدود 750 هزار نفر در سال 1995 از نمایشگاه سبیت بازدید کردند. سبیت در دوره های بعدی بار دیگر به ریشه های کسب و کار با کسب و کار خود بازگشت. قیمت بلیت ها به طور قابل توجهی افزایش یافت و محصولات مورد علاقه عموم مانند رایانه های شخصی و محصولات اینترنتی در نمایشگاه کوتاه مدتی به نام "سبیت هوم" عرضه شدند.

در سبیت 2015 تقریبا هر چیزی که برای اینترنت اشیا نیاز دارید، ابزارهای تجزیه و تحلیل داده و پایگاه های داده بزرگ عرضه شده اند. در نمایشگاه امسال حدود 3 هزار و 300 غرفه دار حضور دارند که از آن جمله می توان به نام های بزرگی همچون آی‌بی‌ام، سامسونگ، علی بابا و ... اشاره کرد. همچنین فضایی بزرگ‌تر و جدید برای حضور شرکت های نوپا به منظور ارائه محصولات خود در نظر گرفته شده است.