تعویض باتری گلکسی اس ۶ کاری بس طاقت فرساست

مهندسین خوش ذوق و فضول وب‌سایت iFixit.com پس از باز کردن این گوشی‌ها مدعی هستند که فرآیند تعویض باتری اینقدرها هم که گفته می‌شود آسان نیست و باید از هفت خوان رستم رد شوید!

تعویض باتری گلکسی اس ۶ کاری بس طاقت فرساست

علاقه‌مندان طلایه‌داران جدید سامسونگ بی‌صبرانه انتظار عرضه گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج را می‌کشند و پیش‌بینی می‌کنیم تا اواخر این ماه شاهد روانه شدن این دو محصول به بازار باشیم. حالا iFixit تصمیم گرفته تا مانند همیشه پرچم‌داران جدید سامسونگ را نیز کالبدشکافی کند.

جالب اینجاست که تعویض باتری آنطور که در دفترچه راهنمای این محصولات ذکر شده چندان سخت‌ به نظر نمی‌رسد.
در این بین مهندسین خوش ذوق و فضول وب‌سایت iFixit.com پس از باز کردن این گوشی‌ها مدعی هستند که فرآیند تعویض باتری اینقدرها هم که گفته می‌شود آسان نیست و باید از هفت خوان رستم رد شوید!

galaxy 6 batery 1
باتری به پنل جلویی گوشی متصل شده است در نتیجه برای خارج نمودن باتری باید ابتدا شیشه پشتی گوشی جدا شود. کاور شیشه‌ای پشت گوشی به این راحتی‌ها باز نمی‌شود و باید با هوای گرم چسب بین کاور و بدنه را جدا کرده و سپس با ابزار خاص و دقت بسیار کاور شیشه‌ای را جدا کنید.

galaxy 6 batery 2
پس از گذشتن از خوان اول چشم شما به باتری روشن می‌شود اما محل اتصال باتری به گوشی هنوز قابل رویت نیست. برای این کار باید ۱۳ پیچ را باز کرده و مراحل انجام شده در قسمت اول را اینبار برای جلوی گوشی تکرار کنید. پس از انجام مراحل بالا می‌توانید باتری را از داخل گوشی خارج کنید.

galaxy 6 batery final
همانطور که در توضیحات ملاحظه کردید فرآیند تعویض باتری گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج به راحتی صورت نمی‌گیرد و با این حساب امید داریم تا تعمیرات سایر قسمت‌های طلایه‌داران جدید سامسونگ به این سختی نباشد.