باریک‌ترین لپ تاپ مخصوص بازی ساخته شد

کمپانی تایوانی ایسوس، نوت بوک جدید G۵۰۱ را از خانواده ROG معرفی کرد که این نوت بوک با ضخامت 206 میلی متر باریکترین لپ تاپ حرفه ای مخصوص بازی های کامپیوتری در دنیا است.

باریک‌ترین لپ تاپ مخصوص بازی ساخته شد

حرفه ای ترین الترابوک کمپانی ایسوس به عنوان باریک ترین لپ تاپ مخصوص بازی های کامپیوتری معرفی و طراحی شد.

باریک‌ترین لپ تاپ مخصوص بازی ساخته شد

کمپانی تایوانی ایسوس، نوت بوک جدید G۵۰۱ را از خانواده ROG معرفی کرد که این نوت بوک با ضخامت 206 میلی متر باریکترین لپ تاپ حرفه ای مخصوص بازی های کامپیوتری در دنیا است.

درگذشته کاربران حرفه ای مجبور بودند تا برای رفع نیازهای کاری خود لپ تاپ های حرفه ای را انتخاب کنند که معمولا این دستگاه از وزن زیادی بهره می برند و به نوعی آنها مجبور بودند نیازهای خود را فدای وزن سبک کنند اما با به وجود آمدن الترابوک ها، این امید در دل کاربران زنده شد که بتوانند در آینده نوت بوک های حرفه ای و در عین حال سبک در اختیار داشته باشند.

هم اکنون ایسوس یکی از باریک ترین لپ تاپ های مخصوص بازی در دنیا را با ضخامت فقط ۲۰.۶mm تولید کرده اما G۵۰۱ نه تنها باریک است بلکه وزن آن نیز پایین است؛ به طوریکه این دستگاه فقط ۲.۰۶ کیلوگرم وزن دارد که به دلیل بدنه آلومینیومی آن است.

G۵۰۱ جدیدترین الترابوک ایسوس از نسل چهارم پردازنده های Core i۷ مدل ۴۷۲۰HQ بهره می برد که دارای ویژگی مصرف بسیار پایین است؛ این الترابوک مجهز به پردازنده گرافیکی قدرتمند NVIDIA GeForce GTX ۹۶۰M است و از ۴GB حافظه پر سرعت GDDR۵ بهره می برد. این میزان از حافظه خیال کاربران را برای اجرای انواع بازی در بالاترین جزئیات ممکن، راحت می سازد.

یکی دیگر از ویژگی های حرفه ای G۵۰۱ ، عرضه درایو SSD ۵۱۲GB از نوع PCIe x۴ است که این درایو از سرعت انتقال اطلاعات فوق العاده ۱۴۰۰MB/s بهره می برد که سرعتی معادل ۲ برابر بیشتر از SATA ۶Gbit/s SSD و ۱۶ برابر بیشتر از هارد دیسک SATA ۶Gbit/s است.

البته کاربران قادر خواهند بود تا این دستگاه را همراه با درایو ۱ ترابایت معمولی و یا SSD از با رابط SATA و ظرفیت های ۱۲۸G/۲۵۶G انتخاب کنند. همچنین با وجود پورت Intel Thunderbolt کاربران قادرند تا به وسیله یک کابل و به صورت همزمان اطلاعات تصویر و دیتا را با سرعت ۱۰Gbit/s معادل ۲ برابر پهنای باند USB ۳.۰ منتقل کنند.

Hyper Cool نام فناوری اختصاصی ایسوس در زمینه سیستم خنک کننده نوت بوک است که باعث می شود این دستگاه در اوج فعالیت بسیار خنک و در عین حال کم صدا باشد که به دلیل بهره مندی از دو فن پر قدرت و همچنین لوله های انتقال حرارتی از جنس مس است.

صفحه نمایش ۴K/UHD به همراه ۸.۲ میلیون پیکسل و پنل صفحه نمایش از نوع IPS با زاویه دید گسترده ۱۷۸ درجه و نیز بهره مندی از فناوری های ASUS SonicMaster،ICEpower و Bang&Olufsen از دیگر ویژگیهای این لپ تاپ حرفه ای است.