گوگل بهترین و برترین شرکت اشتغالزا در حوزه تکنولوژی

شرکت‌های سیلیکون ولی معمولا بیش از همه با سود‌های هنگفت فصلی و سالیانه خود شناخته می‌شوند؛ اما این تنها وجه شناخت آن‌ها نیست. اگر ‌پرسیده شود ‌کدام شرکت در حوزه تکنولوژی بیشترین اشتغالزایی سالیانه را داشته، آن گاه می‌توان به اهمیت این شرکت‌ها در حوزه

گوگل بهترین و برترین شرکت اشتغالزا در حوزه تکنولوژی

شرکت‌های بزرگی همچون گوگل و اپل و مایکروسافت تنها به دلیل محصولات و خدمات خود به این میزان از پیشرفت و توسعه دست نیافته‌اند. یکی از مهم‌ترین دلایل‌ بزرگی این دست از شرکت‌ها را باید در میزان جذب نیروهای خلاق و مبتکر دانست که سالیانه در این شرکت‌ها مشغول به کار می‌شوند و به ویژه آنکه سهم اشتغالزایی ‌چنین شرکت‌هایی به مراتب از سایر شرکت‌های صنعتی و تولیدی دیگر نیز بالا‌تر است؛ مضاف بر این، خدمات و سرویس‌هایی است که این شرکت‌ها در اختیار کارمندان خود می‌گذارند.

شرکت‌های سیلیکون ولی معمولا بیش از همه با سود‌های هنگفت فصلی و سالیانه خود شناخته می‌شوند؛ اما این تنها وجه شناخت آن‌ها نیست. اگر ‌پرسیده شود ‌کدام شرکت در حوزه تکنولوژی بیشترین اشتغالزایی سالیانه را داشته، آن گاه می‌توان به اهمیت این شرکت‌ها در حوزه اجتماع و اقتصاد نیز پی برد. از مهم‌ترین فاکتورهایی که در جذب نیروی انسانی متخصص در این شرکت‌ها وجود دارد، باید به خدمات و سرویس‌هایی اشاره کرد که در اختیار کارمندان خود قرار می‌دهند.

در پژوهشی که «فوربز» و «استاتیستا» ‌روی بیست هزار کارمند در شرکت‌های بزرگ و کوچک و نهادهای غیر انتفاعی و همچنین آژانس‌های ‌آمریکایی صورت داده‌اند، این ‌پرسیده شده ‌که از ۰ تا ۱۰ به شرکتی که در آن مشغول به کارند چه امتیازی می‌دهند و به این ترتیب مشخص ساخته‌اند ‌کدام شرکت بهترین شرکت اشتغالزا در کل آمریکا در سال ۲۰۱۵ است.

در این پژوهش گوگل با کسب امتیاز ۹.‌۵۵ به عنوان شرکت پیشتاز سیلیکون ولی و در حوزه تکنولوژی شناخته شده است. وعده‌های غذایی رایگان، باشگاه‌های ورزشی و خدمات پزشکی همچون زایمان رایگان، تنها بخشی از خدمات گسترده‌ای است که این شرکت در اختیار کارمندان خود می‌گذارد.

اما بعد از گوگل فیس‌بوک نیز از جایگاه قابل توجهی نزد کارمندان خود برخوردار است و با امتیاز ۹.‌۲۹ در جایگاه دوم در بین شرکت‌های تکنولوژیک و بعد از گوگل قرار گرفته است. نکته جالب در این میان آنکه نام مایکروسافت و اپل در بین ۱۰ شرکت برگزیده و بر‌تر برای سال ۲۰۱۵ قرار ندارند.
گوگل بهترین و برترین شرکت اشتغالزا در حوزه تکنولوژی

این موضوع زمانی ‌اهمیت اساسی دارد که در‌یابیم وجود این خدمات در شرکت‌های بزرگی همچون گوگل و فیس‌بوک چگونه دست آنها را برای جذب خلاق‌ترین نیروهای موجود در بازار را باز می‌گذارد. یکی از مهمترین شروط بقای این شرکت‌ها در رقابت سختی که اکنون در حوزه تکنولوژی در جریان است، جذب خلاق‌ترین و برترین نیروهای متخصص است.

برای دیدن فهرست کامل برترین‌های پژوهش «فوربز» و «استاتیستا» می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.