واقعیت افزوده به سبک مینی

مینی وعده داده است اطلاعات در حوزه دید مستقیم راننده بدون اختلال در دید و پنهان کردن جاده یا موانع بالقوه نمایش داده شوند.

واقعیت افزوده به سبک مینی

شرکت خودروسازی مینی از مدل اولیه عینکی رونمایی کرده است که به نام "دید افزوده" شناخته می شود و فناوری نمایشگر هدآپ در آن یکپارچه سازی شده است. این عینک ظاهرا با الهام از عینک های خلبانان در دوران جنگ جهانی دوم شکل گرفته و با همکاری چندین شرکت کوالکوم توسعه یافته است.

واقعیت افزوده به سبک مینی!

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، قطعات الکترونیکی به نظر می رسد در دسته ها و بالای لنزها قرار گرفته اند. مینی وعده داده است اطلاعات در حوزه دید مستقیم راننده بدون اختلال در دید و پنهان کردن جاده یا موانع بالقوه نمایش داده شوند. در حقیقت، رویکرد مینی در این زمینه به حداکثر رساندن ایمنی و افزایش راحتی حین رانندگی است.

واقعیت افزوده به سبک مینی!

مینی فهرستی طولانی از کاربردهای بالقوه هم داخل و هم خارج خودرو را مد نظر قرار داده است. راننده ها می توانند پیش از ورود به خودرو مقصدی را انتخاب کنند و هدایت پیاده روی پیش از آن که ناوبری به طور اتوماتیک به سیستم داخل خودرو منتقل شود، ارائه می شود.

واقعیت افزوده به سبک مینی!

عینک دید افزوده مینی می تواند به عنوان یک نمایشگر مکمل اطلاعات عقربه های نشان دهنده خودرو مانند سرعت فعلی، به همراه نمایش پیام های متنی دریافتی یا فلش ناوبری مجازی در امتداد جاده مورد استفاده قرار بگیرد. سیستم AR می تواند حتی برای ارائه دید پرتو اکس از طریق ستون های A یا درهای خودرو و یا دید دوربین های روی آینه برای کمک به پارک خودرو تنظیم شود.

واقعیت افزوده به سبک مینی!
به گفته "جی رایت"، نایب رئیس کوالکوم کانکتد اکسپرینسز، این شرکت از این که در توسعه و تکمیل رابط کاربری واقعیت افزوده بین عینک و خودرو نقش داشته مفتخر است. عینک دید افزوده مینی نمونه ای از آن چه امروز ممکن است و چیزی که در آینده می توانیم انتظار داشته باشیم، محسوب می شود.