وقتی پخت‌و‌پز هوشمند می‌شود

در سال های اخیر، فناوری به بخش های مختلفی از زندگی انسان ها نفوذ کرده تا علاوه بر تسهیل شدن کارها بر کیفیت زندگی نیز بیافزاید.

وقتی پخت‌و‌پز هوشمند می‌شود

اکثریت وسایل مصرفی در منازل مسکونی از لامپ، تلویزیون، یخچال و ... هوشمند شده اند و اکنون نوبت به پخت و پز رسیده تا رنگ و بوی فناوری به خود بگیرد.

وقتی پخت‌و‌پز هوشمند می‌شود

در سال های اخیر، فناوری به بخش های مختلفی از زندگی انسان ها نفوذ کرده تا علاوه بر تسهیل شدن کارها بر کیفیت زندگی نیز بیافزاید. مخترعان موفق به ساخت و طراحی پیچ متفاوتی برای اجاق گازها شده اند که تجربه متفاوتی از پخت و پز را پیش روی مصرف کنندگان قرار می دهد.

با استفاده از این فناوری بایستی برای همیشه با سوختگی غذا یا عدم پخت کافی غذا خداحافظی کرد. این پیچ هوشمند Meld نام داشته و به اجاق گازها وصل می شود تا به کنترل دما و همینطور میزان پخت غذا بپردازد. این پیچ هوشمند با برنامه های اندروید و iOS سازگار بوده و با نصب آن روی اسمارت فون یا تبلت ها می توان به کنترل میزان دما و پخت غذا پرداخت.

وقتی پخت‌و‌پز هوشمند می‌شود

Meld جانشین پیچ های معمولی گازها شده تا بتواند در فرآیند پخت و پز به مصرف کنندگان کمک بهینه ای کند. از قابلیت های این پیچ هوشمند که با اپلیکیشن ها ارتباط برقرار می کند، می توان به مواردی مانند تنظیم حرارت و دمای قابلمه و ماهی تابه ها، خاموش کردن شعله تنها با فشردن یک دکمه، اطلاع از میزان پخت غذا، دمای داخلی ظرف یا حتی تغییر و کنترل دما از راه دور و ... را اشاره کرد.

این گجت هوشمند تا اواخر سال ۲۰۱۵ میلادی به بازار فناوری عرضه خواهد شد.


دنیای وب و ظهور وب 3 در راه است

دنیای وب و ظهور وب 3 در راه است

وب ۳.۰ به‌زودی و با گسترش استفاده از بلاک‌چین و محصولات آن اجرایی می‌شود و شاهد تغییر شکل عظیم بعدی در دنیای وب خواهیم بود.