محبوب‌ترین مرورگر وب دنیا کدام است؟

با سرعت گرفتن اینترنت و پیشرفت سیستم‌های کامپیوتری به تدریج مباحث مختلفی برای استفاده از این پدیده مطرح شد که یکی از مهم‌ترین موارد موثر در سرعت ارتباط ، استفاده از یک مرورگر وب درست بود.

محبوب‌ترین مرورگر وب دنیا کدام است؟

در تحقیقاتی بسیار جالب میزان استفاده از مرورگرهای وب بر اساس منطقه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است و در مجموع معلوم شده است که مرورگر وب سافاری محبوب‌ترین مرورگر وب جهان است.

محبوب‌ترین مرورگر وب دنیا کدام است؟

اگر 15 سال پیش را به خاطر داشته باشید استفاده از اینترنت برای ما به نحوی انجام می‌شد که نوع مرورگر وب و یا نجوه دسترسی به وب‌سایت‌های مختلف تفاوتی در کارکرد نداشت زیرا سرعت اینترنت به اندازه‌ای پایین بود که در تمام شرایط، خروجی کار برای ما یکسان بود ولی با سرعت گرفتن اینترنت و پیشرفت سیستم‌های کامپیوتری به تدریج مباحث مختلفی برای استفاده از این پدیده مطرح شد که یکی از مهم‌ترین موارد موثر در سرعت ارتباط ، استفاده از یک مرورگر وب درست بود. البته این پدیده با استفاده از تلفن‌های همراه برای اتصال به اینترنت وارد مرحله جدیدی از اهمیت شد.

حال متخصصان با بررسی مرورگرهای مختلف وب در مناطق مختلف جهان به بررسی شرایط استفاده از هر مرورگر پرداخته‌اند و آماری بسیار جالب از نحوه اتصال افراد مختلف به اینترنت را به دست آورده‌اند که تنها متعلق به استفاده از اینترنت بر روی تلفن همراه هوشمند و تبلت بوده است. این نتایج نشان می‌دهد که درکمال ناباوری محبوب‌ترین مرورگر وب جهان متعلق به شرکت اپل است. مرورگر سافاری بیشترین میزان مصرف کننده در جهان را به خود اختصاص داده است و در رده دوم نیز مرورگر گوگل کروم با اختلافی فاحش قرار گرفته است.

محبوب‌ترین مرورگر وب دنیا کدام است؟

رتبه سوم متعلق به مرورگر وب موجود بر روی دستگاه‌های اندرویدی است و جالب اینجاست که این مرورگر در کشور ما نیز محبوب‌ترین گزینه بوده است. همچنین فایرفاکس کمتر از نیم درصد از کل کاربری مرورگرهای وب را به خود اختصاص داده است.

این آمار برای استفاده در کامپیوترها دستخوش تغییراتی عمده می‌شود زیرا در آن رده گوگل کروم صدرنشین است و رتبه دوم به اینترنت اکسپلورر ناامن اختصاص دارد و در رده سوم نیز فایرفاکس مشاهده می‌شود و اندکی پس از این مرورگر نیز سافاری جای خوش کرده است. سایر مرورگرهای وب نیز آماری کمتر از 1 درصد را به خود اختصاص داده‌اند.